Wynajem busa ile za kilometr
Transport, Usługi

Wynajem busa ile za kilometr

Wynajem busa ile za kilometr – wynajem samochodu to usługa powszechna i popularna na całym świecie, z której każdego dnia korzystają tysiące osób. Można wynająć pojazd w dowolnym dogodnym momencie, na przykład, gdy chce się pojechać w podróż po kraju lub za granicę, zamówić transfer na lotnisko lub dworzec, zrobić żywą sesję zdjęciową lub po prostu wybrać się na przejażdżkę. Obecnie coraz popularniejszy jest wynajem busa i nie musi wcale wiązać z wysokimi kosztami.

Czy lepszy jest wynajem busa z kierowcą czy bez?

Wypożyczalnia samochodów zapewnia swoim klientom usługi wynajmu busów zarówno w opcji z kierowcą jak i bez do samodzielnej jazdy. Który wariant jest lepszy, to zależy od celu. Jeżeli bus jest potrzebny na wesela oraz imprezy firmowe, wynajem z kierowcą jest najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba skupiać na trasie, lecz swobodnie prowadzić konwersację z rodziną czy znajomymi z pracy. Zabawa jest również bardziej komfortowa, ponieważ nie trzeba oszczędzać siły na drogę powrotną i kierowanie autem. Kierowca zadba o bezpieczeństwo pasażerów i dowiezie każdego do celu.

Wynajem busa ile za kilometr
Wynajem busa ile za kilometr

Jednak w sytuacji, gdy wynajem busa jest potrzebny do wyjazdu na urlop w gronie rodziny i znajomych, wersja bez kierowcy jest zarówno tańsza jak i przyjemniejsza dla każdego uczestnika przejazdu. Można zamówić busa na różne okresy czasu z różnym wyposażeniem, co będzie rzutowało na ostateczny koszt wynajmu. Najczęściej zadawane pytanie przy wynajmie busa – ile za kilometr trzeba będzie zapłacić? Jakie stawki obowiązują w danej wypożyczalni? Warunki i koszt usług ustalane są przede wszystkim indywidualnie dla każdego klienta i określone w umowie. Dlatego nie ma jednej ceny za usługi w każdej wypożyczalni busów.

Aby wiedzieć wynajmując busa ile za kilometr trzeba przedstawić swoje oczekiwania, to znaczy czas wynajmu, planowaną do przejechania ilość kilometrów oraz standard pojazdu. Ceny są także zależne od regionu Polski i mogą się kształtować w granicach od 1,90 zł do 2, 58 zł za kilometr przy wynajmie 9 osobowego busa. Natomiast wynajmując busa 19 osobowego za kilometr trzeba będzie zapłacić od 2,25 zł do 3,13 zł a przy wynajmie 27 osobowego busa od 3,03 zł do 3,93 zł za kilometr.

Wskazówki dotyczące wyjazdu wynajętym busem za granicę

Podróżowanie po Europie to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o innych krajach, zdobyć nowe doznania i niezapomniane wrażenia. Oczywiście, jeśli chce się zobaczyć jak najwięcej krajów z maksymalnym komfortem, najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wynajęcie busa 9 osobowego lub większego. Po wynajęciu pojazdu można czerpać wielką przyjemność z podróży, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

W krajach europejskich przekroczenie prędkości jest traktowane poważnie można otrzymać duży mandat. O czym trzeba pamiętać?

 • Nie należy używać wykrywaczy radarów, które zakłócają działanie urządzeń policyjnych. W większości krajów europejskich ich używanie jest zabronione i surowo karane.
 • Jeśli podróżuje się z dzieckiem, nie można zapominać o wypożyczeniu razem z busem specjalnego fotelika dziecięcego. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa dziecka: za brak tego szczegółu w Unii Europejskiej nakładane są surowe mandaty.
 • Zawsze należy sprawdzić przepisy ruchu drogowego w kraju, do którego się jedzie. Tak, więc w niektórych państwach wymagane jest, aby światła mijania były włączone na drogach o każdej porze roku.

Wypożyczalnia busów stale monitoruje stan techniczny wynajmowanych busów, ich czystość, zgodnie z najsurowszymi normami europejskimi.

Wynajem busa na podróż po UE – jakie są korzyści?

Ruch bezwizowy z państwami członkowskimi Unii Europejskiej otworzył więcej możliwości dla aktywnych ludzi, którzy uwielbiają podróżować i chcą zwiedzać świat. Rzeczywiście, teraz, aby przekroczyć granicę między Polską a różnymi państwami UE, nie trzeba uzyskiwać dodatkowych zezwoleń i wiz. Jednocześnie szczególnie popularne są wycieczki samochodowe. Po pierwsze, ten rodzaj podróży jest bardziej opłacalny z ekonomicznego punktu widzenia. Korzystając z samochodu, nie trzeba kupować biletów autobusowych i lotniczych ani płacić lokalnym taksówkarzom, co czasami może być bardzo drogie. Po drugie, doświadczenie wielu podróżnych pokazuje, że podróżowanie samochodem jest wygodniejsze, ponieważ nie trzeba przechodzić długiej i żmudnej kontroli na lotnisku, czekać na transfery czy dostosowywać się do rozkładu różnych rodzajów komunikacji miejskiej.

Zobacz również:

Kluczowe zalety wynajmu busa na wyjazd do Europy to:

   • Więcej możliwości i doświadczeń. Podróżując wynajętym busem to ile za kilometr nie będzie już istotne, ponieważ wszystkie warunki najmu będą zawarte w umowie. Będzie można zobaczyć więcej różnych miast, punktów orientacyjnych i interesujących miejsc. Dodatkowo kierowca będzie miał możliwość wytyczenia własnej trasy, po której będzie się poruszać.
   • Komfort i niezależność. Wynajmując busa, nie trzeba być przywiązanym do rozkładów jazdy pociągów ani rozkładów lotów.
   • Przystępna cena. Można wybrać busa na podstawie swoich możliwości finansowych, a także wymagań dotyczących komfortu, jakie stawia się dla samochodu.
   • Aby podróżować bezpieczniej można wykupić dodatkowe ubezpieczenie, ponieważ nie wszystkie wypożyczalnie wykupują AC a jedynie OC.  

Jakie dokumenty są wymagane do wypożyczenia busa? Przede wszystkim trzeba okazać dokument tożsamości, ważne prawo jazdy i co najmniej dwa lata doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. Z usług wypożyczalni mogą skorzystać osoby, które ukończyły 23 rok życia.