Jak założyć poprawnie folię ochronną na telefon?
Technologie

Jak założyć poprawnie folię ochronną na telefon?

Jak założyć poprawnie folię ochronną na telefon? Kiedy kupujemy smartfon, jednym z elementów na jakie zwracamy uwagę jest jego stosowne zabezpieczenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami, które zdarzają się niezwykle często. Wystarczy, że wrzucimy telefon luzem do torebki, a tam znajdą się drobinki piasku, by szyba została w pełni zarysowana. Wystarczy niefortunne wyjęcie go z kieszeni, gdzie wypada nam on z ręki, a ekran rozpada się w drobny mak. Znane? Z pewnością większości ludzi tak.

Co więc w takich przypadkach będzie najlepszą opcją? Jeśli nie chcemy nosić telefonu w etui, bardzo dobrze sprawdza się między innymi folia ochronna na telefon. Takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie, a do tego stanowi dobrą ochronę dla wyświetlacza, jeśli oczywiście jest wybrane w oryginalnym wydaniu lub w formie uniwersalnej, ale z najwyższej półki, gdzie podstawą jest zakup takiej na wymiar, doskonale pod konkretny model naszego telefonu, z uwzględnieniem wszelkich zaokrągleń, wejść i otworów.

Kiedy już taką folię mamy kupioną, kolejnym, jakże ważnym krokiem jest profesjonalne jej założenie, od którego tak naprawdę zależy zarówno sama ochrona wyświetlacza, jak również i nasz komfort jego użytkowania. Jedno jest pewne – taka folia ochronna na telefon nie wymaga dużych umiejętności jej założenia. Tutaj liczy się przede wszystkim precyzja i dokładność. To są elementy nadrzędne i na nich właśnie należy w pełni się skupić. Od czego więc zaczynamy?

W pierwszej kolejności należy przygotować miejsce pracy, w którym takie nakładanie folii będziemy chcieli przeprowadzić. Zróbmy więc sobie wystarczającą ilość miejsca, usuńmy kurz i umyjmy ręce. Im bardziej czysto wokół, tym lepszy efekt w przypadku zakładania takiej folii na ekran.

  • wyczyszczenie ekranu

Kolejnym krokiem jest bardzo dokładne, wręcz perfekcyjne wyczyszczenie naszego dotykowego ekranu. W tym celu najlepiej jest użyć do tego chusteczki do okularów z mikrofibry lub innej, miękkiej szmatki, dzięki której będziemy mogli szybę dokładnie wypolerować. Jeśli na wyświetlaczu znalazłyby się nawet najdrobniejsze drobinki, spowodowałoby to powstanie pęcherzyków powietrza, przed którymi z pewnością chcemy się uchronić. Kiedy ekran jest czysty, unikamy dotykania go palcami, gdyż mogą pojawić się tam tłuste plamy.

  • Przygotowanie folii

Jeśli wszystko mamy odpowiednio przygotowane, następnym krokiem jest już sama folia ochronna na telefon. Odklejamy od niej pierwszą warstwę. Jeśli wybieramy uniwersalną folię poliwęglanową, może istnieć szansa, że trzeba będzie ją samodzielnie dociąć. W tym też celu pobiera się szablon ze strony producenta i na tej podstawie obrysowuje się go i wycina.

  • naklejamy folię

Kiedy już mamy odklejoną warstwę przylegającą do folii, delikatnie i precyzyjnie dokładamy ją do wyświetlacza. Tutaj liczy się przede wszystkim dopasowanie jej do naszego ekranu, tak, aby spełniała ona w pełni swoje zadania i nie powodowała dyskomfortu podczas jej użytkowania.

  • dociskanie folii

Jeśli idealnie dopasowaliśmy folię do ekranu, następnym krokiem jest powolne nałożenie jej na ekran, a następnie delikatne dociskanie jej ściereczką z mikrofibry, tak, aby nie dopuścić do powstawania jakichkolwiek pęcherzyków powietrza.

W sytuacji, gdy mimo naszych starań te pęcherze nadal są, można delikatnie folię odkleić i spróbować przykleić ją ponownie. Najważniejsze jest to, że kończymy pracę dopiero w momencie, gdy na wyświetlaczu nie ma absolutnie żadnych pęcherzyków. Taka szmatka i możliwość dociskania folii z jej pomocą bardzo często okazuje się być niezawodna, dlatego też należy o tym kroku pamiętać. I tak założona folia ochronna na telefon stanowi od tego momentu ochronę, dzięki której zabezpieczamy nasz wyświetlacz przed rysami, jak również w wielu przypadkach przed zbiciem. A jeśli szukamy opcji bardziej wytrzymałej i jeszcze mocniej chroniącej nasz smartfon przed zniszczeniem, warto wziąć pod uwagę szkło hartowane lub folię- szkło, które z pewnością chronią telefon przed dużo bardziej poważnymi uszkodzeniami.

Jeśli nie przeszkadza nam etui do telefonu, najlepiej właśnie na nie warto postawić. Największą popularnością cieszy się takie otwierane pionowo lub poziomo, w zależności jaki model wybierzemy. Jeśli jednak nie chcemy nosić naszego smartfona w etui, wówczas bez wątpienia folia ochronna na telefon stanowić będzie najlepszy z możliwych wybór, który uchroni nas przed konsekwencjami upadku telefonu lub położenia go luzem w torebce.  Urządzenia takie są bardzo drogie, szczególnie, gdy bierzemy pod uwagę te najnowsze modele. Nie często ich cena wynosi tyle, co kilka naszych wypłat. Nic więc dziwnego, że dla wielu ochrona dla urządzenia jest ważnym czynnikiem i na nią właśnie stawiamy. Jeśli w grę wchodzi wybór folii, to dobre rozwiązanie na ochronę w wielu sytuacjach, dlatego też jeśli zadajemy sobie pytanie – czy warto, jesteśmy przekonani o tym, że tak.