Medycyna estetyczna: najlepsze zabiegi na cienie pod oczami
Uroda, Zdrowie

Medycyna estetyczna: najlepsze zabiegi na cienie pod oczami

Medycyna estetyczna: najlepsze zabiegi na cienie pod oczami – to bolączka kobiet w każdym wieku. Skóra w tym miejscu jest cienka i delikatna, mało odporna na ciężki makijaż, kiepskie warunki atmosferyczne czy upływający czas. Utrzymanie jej w dobrej kondycji wymaga wiedzy i właściwej pielęgnacji. Niejednokrotnie jednak mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie zlikwidować ciemnych cieni pod oczami. Czy medycyna estetyczna może być w tej sytuacji ratunkiem?

Regeneris czy kwas hialuronowy?

Ciemne podkówki pod oczami odbierają twarzy całą świeżość. Przez ponad czterokrotnie cieńszą niż na innych częściach ciała skórę często prześwitują naczynka krwionośne. Koloryt jest też zmieniany przez choroby lub przebarwienia słoneczne. Jak się ich pozbyć i na dobre wyrzucić ciężki korektor ze swojej kosmetyczki? Na ratunek przychodzi nam kilka metod. Jedną z nich jest Regeneris, czyli osocze bogatopłytkowe. Osocze podane w odpowiedni sposób rozjaśnia i delikatnie ujędrnia skórę oraz ją zagęszcza, czego rezultatem jest rozświetlona skóra pod oczami. Innym sposobem, popularnym zwłaszcza przy problemie mocno zarysowanej „doliny łez” jest ostrzyknięcie dolnej powieki kwasem hialuronowym, który wypełnia zagłębienie między powieką a policzkiem, a dzięki wypełnieniu przestrzeni między skórą a naczyniami krwionośnymi jej koloryt poprawia się.

Laserowe poprawianie wyglądu skóry pod oczami

Skoro cienie pod oczami zależą głównie od kondycji skóry, to możemy spróbować poprawić jej stan zmuszając ją do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrana laseroterapia, wymuszająca na skórze wzmożenie procesów naprawczych w głębszych warstwach skóry. Kolagen i elastyna, którą musi produkować zmobilizowana w ten sposób skóra wzmocni cerę w okolicach oczu, napnie ją i poprawi jej koloryt. Wystarczy kilka zabiegów, aby zobaczyć różnicę w wyglądzie, odmłodzenie i rozjaśnienie skóry.

Klasyczna mezoterapia czy dermapen?

medycyna estetyczna GdyniaDelikatniejsze sposoby na odzyskanie świeżego spojrzenia to mezoterapia, czyli dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych. Mezoterapię można wykonać za pomocą dermapenu, który gwarantuje świetne efekty przy pełnym komforcie zabiegu. Dermapen jest stosowany zastępczo zamiast powszechniejszej kiedyś mezoterapii i jest świetnym rozwiązaniem przy wykonywaniu zabiegów w delikatnych okolicach twarzy. Po jego zastosowaniu istnieje mniejsze ryzyko powstawania siniaków, skóra staje się nawilżona i odżywiona.