Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny?
Imprezy, Usługi

Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny?

Jak rozłożyć i złożyć namiot weselny? Wiosna zbliża się wielkimi krokami, na zewnątrz pogoda staje się coraz bardziej atrakcyjna. Dlatego z pewnością warto rozważyć organizację wesela w plenerze. Świeże powietrze, gwiazdy, romantyczna muzyka i para zakochanych to idealna atmosfera, którą z pewnością zapamiętają wszyscy goście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie namiotu weselnego. Warto wiedzieć jakie zalety ma takie rozwiązanie oraz w jaki sposób rozłożyć i złożyć namiot.

Gdzie zorganizować wesele w namiocie?

Pierwsza kwestią, którą należy rozważyć jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym będzie można rozłożyć namiot. Wynajęcie samego zadaszenia to tylko jedna kwestia, należy jednak także pamiętać m.in. o dostępie do prądu, toalet itd. Wybierając miejsce, warto pomyśleć o całym zapleczu. Dobrym rozwiązaniem może być niewielka sala z dużym ogrodem lub pałac, który udostępni gościom wesela swoje wnętrze. Ważne jest także to, aby teren na którym rozkładany będzie namiot, był płaski i równy. Znacznie ułatwi to całą procedurę rozkładania namiotu.

Kiedy warto zdecydować się na organizację wesela pod namiotem?

Oczywiście wesele pod namiotem warto zorganizować przede wszystkim latem, a także późną wioną i wczesną jesienią. Hale są odporne na wiatr i deszcz, dzięki czemu można zagwarantować gościom komfort, niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych. Gdy jest za zimno, można rozłożyć ściany, natomiast przy większym upale można zdecydować się na klimatyzację.

O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na wesele pod namiotem?

Decydując się na wesele pod namiotem, należy przede wszystkim pamiętać także o odpowiednim parkiecie. Goście podczas tańca z pewnością nie będą chcieli zapadać się w gruncie. Dlatego, dobrą praktyką jest wybór drewnianego parkietu oraz specjalnego podwyższenia dla zespołu, aby dźwięk się lepiej rozchodził. Kolejną kwestią, o której należy pamiętać jest wynajem stołów i krzeseł, a także wszelkich dodatków, cateringu i zastawy stołowej. Wbrew powszechnej opinii, w namiocie weselnym także można stworzyć niepowtarzalny klimat. Wystarczy zdecydować się na wykorzystanie atrakcyjnych dekoracji. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Składanie i rozkładanie namiotu weselnego

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie składanie oraz rozkładanie namiotu weselnego. Jest to czynność czasochłonna, na którą trzeba przeznaczyć około 6 godzin. Dlatego, firmy zajmujące się tego typu usługami, zwykle nie zajmują się tym w dniu wesela tylko wcześniej. Wiele zależy od rozmiarów namiotu, im jest on większy tym cały proces trwa dłużej, w niektórych wypadkach, samo rozkładanie może trwać nawet 2 dni. Oczywiście wiąże się to z koniecznością wynajęcia terenu na dłużej, jednak warto zadbać o wszelkie szczegóły i trochę więcej zainwestować, aby ten jeden dzień był naprawdę wyjątkowy. Przed podjęciem decyzji o wynajmie namiotu na wesele, warto zapoznać się z wszelkimi informacjami, aby nie narazić się na zbyt duże koszty. Składanie i rozkładanie namiotu, zwłaszcza, gdy jest bardzo bardzo duży, z pewnością warto zlecić firmie, która się tym zajmuje (zwykle jest to ta sama firma, która wynajmuje namiot). W przypadku mniejszych konstrukcji można zdecydować się na to samemu. Wystarczy powbijać do gruntu specjalne kotwice, która pozwolą na rozciągnięcie konstrukcji.

 Rodzaje namiotów weselnych

Wesela pod namiotem stały się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Dlatego, na rynku można znaleźć kilka rodzajów konstrukcji. Wynająć można zarówno namioty idealne na niewielkie, kameralne przyjęcie, a także takie, które pozwoli na zaproszenie dużej ilości gości. Oprócz wielkości namiotu, należy też zwrócić uwagę na inne czynniki. Bardzo ważny jest rodzaj konstrukcji. Najpopularniejsze to namioty bankietowe, namioty Stretch, Turek, Gwiazda, hale namiotowe, pawilony czy modele ze specjalnym dwuspadowym dachem. Poszczególne typy namiotów powinny być skonstruowane z grubych rur, które zapewnią stabilizację, komfort i bezpieczeństwo. Ważny jest także wodoodporny materiał, który jest także idealną osłoną przed promieniowaniem słonecznym i wodą zbierającą się na ściankach.

Organizacja wesel w namiotach – o czym pamiętać?

Warto pamiętać, że nie w każdym miejscu panują odpowiednie warunki do mocowania namiotu. Wiele osób marzy o tym, aby zorganizować przyjęcie na plaży, jednak w praktyce może się to okazać nie najlepszym posunięciem.  Warto także zwrócić uwagę na to, czy namiot powinien mieć okna i inne dodatkowe elementy. Nie można też zapomnieć o oświetleniu. Dobrym rozwiązaniem jest umocowanie żyrandoli i innych  źródeł światła. Mile widziana jest także klimatyzacja oraz dogrzewanie. Decydując się na jakiekolwiek działanie, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo gości. Namiot musi być solidny, dobrze zamocowany i wykonany z bezpiecznych materiałów. Jest to niezwykle ważne. Wesele pod namiotem bez wątpienia będzie bardzo niezapomnianym przeżyciem, do którego wszyscy gości chętnie będą wracać i wspominać przez długie lata.