Jak odróżnić miód naturalny od miodu sztucznego
Zdrowie

Jak odróżnić miód naturalny od miodu sztucznego

Jak odróżnić miód naturalny od miodu sztucznego – sklepy sprzedające tego typu produkty oferują wiele możliwości. Niestety dostępnych jest coraz więcej sztucznego miodu. Eksperci zdecydowanie ich nie polecają. Dlaczego warto wybierać tylko naturalny miód? Jak odróżnić je od podróbek? Dowiesz się o tym w poniższym poradniku!

Dlaczego warto jeść tylko naturalny miód?

Jak odróżnić miód naturalny od miodu sztucznego
Jak odróżnić miód naturalny od miodu sztucznego

Klienci zainteresowani tego typu produktem mają do wyboru dwie główne opcje. Chodzi o miód naturalny z https://mojemiody.pl i produkty sztuczne. Niestety tylko ta pierwsza naprawdę zasługuje na uwagę. Takie produkty są wytwarzane w sposób naturalny, spełniają różne normy. Zadaniami tymi zajmują się pszczelarze. Co ważne, miód naturalny nie tylko dobrze smakuje. Ponadto są wszechstronne. Na przykład dodanie odrobiny miodu do herbaty lub mleka nie jest przeszkodą. W końcu to zdrowsza opcja niż standardowy cukier, który niestety ma wiele negatywnych właściwości… Również naturalny miód można dodać do ciast, sałatek, a nawet domowych nalewek (eksperci Zalecane są tu produkty np. lekko sfermentowane). OK, naturalny miód jest również bardzo zdrowy. Włącz je w celach profilaktycznych, aby uniknąć zachorowania. Gdyby ktoś miał grypę lub przeziębienie, również chętnie miałby kontakt z takimi produktami. Mleko z miodem i czosnkiem to doskonała mieszanka na problemy z gardłem. Ponadto te naturalne produkty wspomagają pracę układu krążenia i przewodu pokarmowego. W składzie miodu nie ma niedoboru żelaza. Dlatego między innymi jest to produkt polecany osobom, które zmagają się z anemią. Eksperci podkreślają, że naturalny miód dobrze wpływa również na pracę serca. A co ze sztucznymi zamiennikami? Są znacznie tańsze. To jest fakt. Jednak niskie ceny tutaj nie są przypadkowe. Miód ten nie ma właściwości prozdrowotnych. przeciwnie. Podczas spożywania tych produktów należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Ten miód zawiera dużo cukru, barwników itp. Dlatego zwykle nie brakuje szkodliwych substancji i chemikaliów… a wszystkie mają negatywny wpływ na funkcje organizmu.

 

Jak smakuje prawdziwy miód?

Niestety coraz trudniej jest kupić naprawdę dobrej jakości, porządny i naturalny miód. Dlatego musisz wiedzieć, jak nie dać się oszukać. Pamiętaj, że status finansowy nie jest dla Ciebie ważny. Naturalny miód ma setki właściwości prozdrowotnych. Zawierają różne witaminy i składniki, dzięki którym poprawisz funkcjonowanie swojego organizmu. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest między innymi: sprawdzenie smaku miodu. Co ciekawe, na początku miód był słodki. Na przykład, jeśli pszczelarz, od którego chcesz kupić miód, nie ma nic do ukrycia, powinien pozwolić ci spróbować tych produktów (przed ostatecznym zakupem). Co jeszcze jest ważne? Nie tylko początkowa słodycz (ale to nie znaczy, że mamy tu cukier). Ponadto naturalny miód może powodować zarówno łagodne pieczenie, jak i swędzenie gardła (które oczywiście szybko ustępuje). Pokazuje jednak, że tak naprawdę mamy do czynienia z produktami premium. Jeśli spróbowałeś konkretnego miodu i nie doświadczasz tych objawów, oznacza to, że produkty te nie są niestety naturalne i warto trzymać się od nich jak najdalej.

Co to jest test ściekania?

Innym polecanym sposobem sprawdzenia naturalności takich produktów jest ten test. Testy kroplowe nie trwają długo, aby uzyskać cenne informacje. Weź łyżeczkę miodu (polecamy tutaj elementy drzewne, aby produkty te nie straciły swoich właściwości). Następnie obróć go o 90 stopni (nad płytą). Jeśli masz do czynienia z produktami naturalnymi, miód powinien płynąć równomiernie i równomiernie. Co ważne, na spodku utworzy się stożek. Jeśli analizowany produkt jest sztuczny, nie zauważysz żadnych grudek w konsystencji. Również ten miód nie tworzy szyszek, ale rozprowadza się po całym talerzu.

Jak przebiega test rozpuszczania?

Kupiłeś słoik miodu? Teoretycznie etykieta mówi, że są to produkty naturalne? Możesz sprawdzić w inny sposób. Po prostu zrób test rozpuszczania. W tym celu przygotuj szklankę zimnej wody. Naturalny miód rozpuszcza się nierównomiernie. Nawiasem mówiąc, w wodzie zaczęły pojawiać się różne smugi. Jak w takiej sytuacji sprawdziłyby się produkty wytwarzane przez człowieka bez właściwości prozdrowotnych? Po pierwsze, podczas tego procesu nie zaobserwowano niejednorodności. Wszystko odbywa się szybko. W zestawie, ponieważ konsystencja jest jednolita a jednocześnie nie ma grudek. Oznacza to jednak, że produkty te nie są naturalne. Co jeszcze możesz zaobserwować? Naturalne produkty z czasem krystalizują. To jest zmiana z cieczy na ciało stałe. Na szczęście nie musisz się martwić. To naturalny i bezpieczny proces, który nie wpływa negatywnie na składniki i właściwości prozdrowotne.

Moje Miody – miód z pasieki
Strzeczona 33A
77-310 Strzeczona
888242879
www.mojemiody.pl