Apple Pay - jak działa?
Technologie

Apple Pay – jak działa?

Apple Pay – jak działa? Co to takiego i jak z tego narzędzia korzystać? Apple Pay to narzędzie, z którego polscy użytkownicy posiadający telefony od Apple mogą korzystać począwszy od czerwca 2018 roku. Jest on przeznaczony do realizowania płatności za zakupy oraz do wypłacania gotówki z bankomatów. Zapraszamy do lektury wszechstronnego poradnika w którym wyjaśniamy, jak korzystać z tego serwisu Apple. Serwis Apple Pay bez tajemnic!

Apple Pay – informacje podstawowe

Sporo osób zastanawia się nad tym, aby skorzystać z serwisu Apple. W internecie nie brak też zapytań o innowacyjny system Apple Pay. Jest to niezwykle popularna, globalna metoda płatności stworzona przez serwis Apple. Dzięki niej posiadacze urządzeń elektronicznych z wbudowanym systemem iOS mogą realizować transakcje w internecie, sklepach stacjonarnych a także wypłacać pieniądze z bankomatów w całej Polsce. Do stworzenia serwisu Apple Pay wykorzystano trzy nowoczesne technologię: tokenizację, NFC oraz HCE.
Na czym konkretnie polega serwis Apple Pay? Jest to aplikacja, w której zapisywane są w postaci cyfrowej dane o karcie płatniczej posiadacza. Rzecz jasna, dane te są zamieniane za pomocą tokenizacji na tokeny – ciągi cyfr. Karty wydawane przez instytucje bankowe oraz firmy technologiczne są źródłem środków, których używa się podczas realizowania transakcji wszelkiego rodzaju. 

Funkcjonowanie Apple Pay bez tajemnic

Apple Pay jest bardzo zbliżone do portfela elektronicznego. Za pośrednictwem serwisu Apple Pay możliwe jest podjęcie kart od wielu instytucji bankowych a także firm technologicznych. Użytkownik poprzez Apple Pay może używać swoich kart w sposób naprzemienny, co jest niezwykle wygodne. W zależności od tego, jaki model smartfona posiadamy, limit kart możliwych do podpięcia wynosi od 8 do 12. 

Jak zacząć płacić iPhonem przez Apple Pay?

Aby rozpocząć płatności za pośrednictwem serwisu Apple Pay, wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków. Podstawowy warunek jest następujący: nasz iPhone musi mieć wbudowany moduł NFC. Ponadto, konieczne jest skonfigurowanie Apple ID za pośrednictwem usługi iCloud oraz zalogowanie się do niej.
Następny wymóg to konfiguracja zabezpieczeń biometrycznych – narzędzie Face ID oraz Touch ID. Ostatni z wymogów to podpięcie do Apple Wallet minimum jednej karty, która została wydana przez jedną z instytucji współpracujących z Apple. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy zrestartować urządzenie.
Co ciekawe, Apple Wallet pozwala nie tylko na zapisywanie zwykłych kart debetowych, ale również kart lojalnościowych, kart pokładowych, legitymacji oraz kuponów zniżkowych. Gdy realizujemy transakcje w stacjonarnych punktach handlowych, nie będziemy potrzebowali nawet stałego dostępu do internetu. Stały dostęp do internetu jest wymagany wyłącznie, gdy decydujemy się na realizację płatności za pośrednictwem internetu.

Apple Pay a bezpieczeństwo

Czy Apple Pay gwarantuje bezpieczeństwo na wysokim poziomie? Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zagwarantowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa jest dla Apple kwestią priorytetową. Zarówno banki, jak i organizacje płatnicze oraz Apple nie przechowują danych karty na urządzeniu, serwerach Apple ani nie udostępniają ich sprzedawcom w sklepach. Operator portfela Apple Pay nie gromadzi również jakichkolwiek informacji odnośnie transakcji, które realizowała osoba robiąca zakupy. 

Co, jeśli iPhone się zepsuje?

Apple Pay - jak działa?Niestety, żadne urządzenie nie będzie wydajnie działało w nieskończoność. Awarie sprzętu elektronicznego to coś zupełnie normalnego, z czym należy się liczyć podczas jego zakupu. Sporo osób zastanawia się nad tym, co zrobić, gdy nasz iPhone ulegnie awarii. Czy jest jakikolwiek sposób? Okazuje się, że jak najbardziej. Wystarczy po prostu zdecydować się na Apple naprawa Szczecin. W Szczecinie oraz wielu innych polskich miastach działa sporo punktów naprawy telefonów tej marki. Odwiedzając punkt Apple naprawa Szczecin mamy gwarancję, że nasz smartfon zostanie naprawiony w sposób szybki oraz w miarę tani. Sporą popularnością cieszy się także naprawa Apple Gorzów Wielkopolski. Nawet mieszkańcy mniejszych miejscowości mają dostęp do tego rodzaju usług. Z naprawą Apple w Gorzowie Wielkopolskim nie powinno być żadnych problemów. 

Apple naprawa Szczecin

Sporo osób poszukuje w internecie informacji na temat Apple naprawa Szczecin. Czy w stolicy województwa zachodniopomorskiego można znaleźć rzetelne serwisy naprawy Apple? Trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Każdy, kto zgłębia temat Apple naprawa Szczecin, bez żadnego problemu znajdzie autoryzowany serwis Apple, w którym jego urządzenie zostanie naprawione w sposób błyskawiczny i tani. 

Naprawa Apple Gorzów Wielkopolski

Czy naprawa Apple w Gorzowie Wielkopolskim jest możliwa? Okazuje się, że znalezienie punktu naprawy Apple w Gorzowie Wielkopolskim także nie powinno być trudne. Obecnie istnieje tak wiele serwisów Apple, że znajdziemy je bez względu na to, czy mieszkamy w dużym mieście takim jak Szczecin czy mniejszej mieścinie jak Gorzów Wielkopolski.