Skup aut – na co uważać podczas sprzedaży pojazdu? Poznaj 6 zasad efektywnej sprzedaży samochodu
Motoryzacja

Skup aut – na co uważać podczas sprzedaży pojazdu? Poznaj 6 zasad efektywnej sprzedaży samochodu

Skup aut – na co uważać podczas sprzedaży pojazdu? Poznaj 6 zasad efektywnej sprzedaży samochodu – sprzedaż samochodu jest prawdziwym wyzwaniem dla osób, które nie znają się na motoryzacji. Pozbycie się auta w sytuacji, kiedy mamy trudność z oszacowaniem jego wartości rynkowej jest trudne i frustrujące. Jak się zachować przy osobie, która chce nabyć nasze auto? Jak negocjować cenę i na co zwrócić uwagę przy sprzedaży w auto skupie? Sprawdziliśmy, jakie praktyki mogą przydać się osobom, dla których motoryzacja i wycena aut to czarna magia.

Zasady sprzedaży samochodu dla początkujących

1.       Spójrz na samochód krytycznym okiem

Najczęstszym błędem osób, które chcą wystawić auto na sprzedaż jest przecenianie jego wartości rynkowej. Podczas szacunkowego wyceniania auta zanotuj wszystkie jego wady oraz zalety, które mogą wpłynąć na jego cenę w skupie. Liczy się wszystko: nawet zniszczona tapicerka, na którą przez lata nie zwracałeś uwagi może mocno zaniżyć wartość samochodu na rynku. Weź pod uwagę też jego rocznik, przebieg oraz silnik.

2.       Zrób research

Sprzedając auto powinieneś wiedzieć, jak taki sam model samochodu wyceniany jest na rynku i wpasować się w obowiązujące w danym czasie widełki.

3.       Zadbaj o stan auta

Przed wybraniem się do skupu zadbaj o to, żeby auto prezentowało się jak najlepiej. Brudne, zabłocone, zakurzone w środku auto może obniżyć jego wartość w oczach handlowca.

4.       Szukaj profesjonalisty

Znalezienie handlowca, który jest uczciwy, kompetentny i doświadczony w sprzedaży to absolutna podstawa dla osób, które nie mają zbyt wiele wspólnego z motoryzacją. Sprawdź, jak długo działa skup w którym chcesz pozbyć się auta i jakie ma opinie – to zminimalizuje ryzyko trafienia na oszusta lub kogoś niezorientowanego w wycenie aut.

5.       Skorzystaj z pomocy przyjaciela

Nie znasz się na samochodach? W takim razie do skupu aut powinieneś zabrać kogoś, kto ma w tym temacie większe doświadczenie i może być dla ciebie wsparciem podczas pozbywania się samochodu. Obecność kogoś znajomego, kto może chłodnym okiem ocenić stan samochodu może się naprawdę przydać i zminimalizować ryzyko nietrafionej wyceny.

6.       Mów o wszystkim

Zatajanie stłuczek, rys czy innych wad nie zadziała, jeśli będziesz miał do czynienia z doświadczonym nabywcą. Handlowcy w Autoskupie wiedzą, na co zwracać uwagę przy nabywaniu pojazdów, więc zatajanie rzeczywistego stanu się nie opłaca. Rzeczowa, szczera rozmowa z handlowcem może zadziałać na twoją korzyść podczas ostatecznej wyceny.

Sprzedaż nie musi być trudna

Chcesz mieć pewność, że nie stracisz na transakcji w skupie? Wybierz taki, który jest popularny w twojej okolicy. Opinie klientów to zawsze najlepszy wskaźnik jakości usług. Weź też pod uwagę, że skup musi zarobić na transakcji – sprzedaż pojazdu w takim miejscu wiąże się zawsze z niego niższym zarobkiem, jednak spokój i oszczędność czasu to niewątpliwe zalety takiego rozwiązania.