Lombard w Warszawie
Sklepy, Usługi

Lombard w Warszawie

Lombard w Warszawie – nierzadko zdarza się, że stajemy przed nagłą potrzebą uzyskania zastrzyku gotówki, a nie mamy możliwości wzięcia kredytu, bądź pożyczki w banku. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy nie jesteśmy w stanie uzyskać pożyczki od osoby fizycznej, np. od kogoś z rodziny, bądź przyjaciół. Gdy jesteśmy “pod ścianą” często szukamy alternatywnych źródeł finansowania i prędzej czy później z pewnością trafimy na ofertę lombardu. Co to jest lombard i czym się zajmuje?

Co to jest lombard?

Lombard to miejsce, którego charakterystyka wydaje się jasna, jednak pole działania lombardu jest naprawdę szerokie. Najprościej ujmując, lombard jest miejscem, gdzie możemy sprzedać lub zastawić na dany okres rzecz materialną o określonej wartości. Zakładając hipotetyczną sytuację, w której potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki – wystarczy udać się do lombardu z rzeczą, którą jesteśmy gotowi sprzedać, bądź taką którą jesteśmy skłonni zastawić na pewien czas celem uzyskania pożyczki i dokonać na miejscu wyceny, która pozwoli oszacować ile środków jesteśmy w stanie otrzymać na poszczególnych warunkach. Automatycznie nasuwa się fakt, że sprzedaż gwarantuje nam o wiele więcej niż zastaw, jednak pierwsza opcja zmusza nas do pozbycia się danej rzeczy, a ta druga daje możliwość wykupienia jej po ustabilizowaniu sytuacji finansowej. Biorąc pod uwagę, że lombardy dalej funkcjonują i mają się dobrze, na co najlepszym dowodem jest ich stale rosnąca ilość, łatwo wywnioskować, że ludzie chętnie korzystają z ich usług.

Co możemy zastawić/sprzedać w lombardzie?

Lombardy koncentrują się raczej na rzeczach wartościowych, które nie będą stanowiły problemu w perspektywie dalszej odsprzedaży. Krótko mówiąc, lombardy oscylują na kupno raczej rzeczy wartościowych materialnie, aniżeli takich które przejawiają wartość sentymentalną. Do podstawowych artykułów uwzględnianych przez lombardy możemy z pewnością zaliczyć:

– elektronikę – różnego rodzaju sprzęty RTV oraz AGD, począwszy od telefonów komórkowych i zegarków, aż po telewizory, lodówki, zamrażarki

– biżuterię – wszelakiej maści złoto oraz srebro, których cena od tysięcy lat jest stabilna, stąd gwarantuje pewność sukcesu w perspektywie dalszej odsprzedaży. Mowa tu oczywiście o łańcuszkach, pierścionkach, sygnetach, kolczykach, koliach itd.

– przedmioty wielkogabarytowe – mowa tutaj oczywiście o samochodach, pianinach i innych rzeczach, które stanowią rzeczy duże, jednak w skrajnych przypadkach mogą stać się obiektem zainteresowania lombardu

– sztuka – różnego rodzaju rzeźby, obrazy czy nawet unikatowe wydania płyt winylowych mogą znaleźć się w centrum zainteresowania lombardów, jednakże niektóre z nich nie podejmują się takich transakcji, ze względu na dość rozpięte ramy cenowe, jeśli chodzi o dzieła sztuki.

Są to zdecydowanie podstawowe sektory działalności lombardów, jednak nie jesteśmy w stanie przekonać się co do ichniejszego zainteresowania bez wykonania indywidualnej oceny. Może się bowiem zdarzyć, że z pozoru mało wartościowy przedmiot przypadnie do gustu pracownika lombardu i ten będzie w stanie zaproponować za niego konkretną sumę pieniędzy – zarówno w opcji zastawu, jak sprzedaży.

Jak wygląda proces sprzedaży/zastawu w lombardzie?

Lombard w WarszawieAbsolutną podstawą działania lombardów jest dbanie o dobro klienta, jak również dbanie o dobra materialne, które mogłyby stać się przedmiotem transakcji. Łatwo wydedukować, że transakcja na linii lombard-klient musi być w pełni legalna i poparta odpowiednimi dokumentami, które pozwolą wykluczyć ewentualny brak prawa do sprzedaży danej rzeczy. Mowa tutaj przede wszystkim o sporządzeniu odpowiedniej, legalnej w świetle prawa umowy świadczącej o pełnej odpowiedzialności sprzedającego/zastawiającego, włącznie z adnotacją iż nie pochodzi ona z nielegalnego źródła takiego jak np. przemyt lub kradzież. W związku z tym, bardzo pomocne w perspektywie współpracy z lombardem jest posiadanie wszelkich dokumentów potwierdzających zakup danego sprzętu – mowa oczywiście o paragonach fiskalnych, fakturach VAT, kartach gwarancyjnych, oryginalnych pudełkach itd – to wszystko ma ogromny wpływ na kwotę, jaką możemy uzyskać poprzez zawarcie umowy z lombardem.

Gdzie znaleźć lombard w Warszawie?

W dobie internetu znalezienie interesującej nas lokalizacji jest niesamowicie proste. Nie zmienia to jednak faktu, że lombard w Warszawie możemy znaleźć niemal w każdej dzielnicy. Istnieją zarówno lombardy sieciowe rozlokowane w różnych częściach miasta, jak również lombardy prywatne. Dobór odpowiedniego lombardu powinien być poparty nie tylko opiniami o danym punkcie, ale również warunkami współpracy proponowanymi przez dany lombard. Nierzadko zdarza się, że rzeczoznawcy celowo zaniżają cenę przedmiotów (szczególnie podczas kupna) stąd odpowiednie rozeznanie się odnośnie wartości rzeczy poddawanej zastawowi lub sprzedaży stanowi absolutną podstawę udanego interesu.

Lombardy od dawna cieszą się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby ten współczynnik miał zaniżać swoją wartość. Lombard w Warszawie to doskonała alternatywa dla pożyczek – zarówno bankowych, jak i parabankowych. Warto uwzględnić, że istnieją nawet lombardy całodobowe, które w każdej chwili są w stanie przysłużyć się nagłym zastrzykiem gotówki.