Fotodepilacja czy depilacja laserowa
Uroda, Usługi

Fotodepilacja czy depilacja laserowa

Co jest lepsze, fotodepilacja czy depilacja laserowa? Kobiety, a coraz częściej mężczyźni, dbają o to, by ich ciała były atrakcyjne pod każdym względem. Jednym z wyznaczników atrakcyjności jest gładka skóra. Do niedawna kobiety miały do ​​wyboru jedynie tradycyjne metody usuwania owłosienia. Wybierają więc spośród różnych maszynek do golenia, wosków, depilatorów mechanicznych i kosmetyków do golenia. Osiągnięte w ten sposób efekty nie są jednak trwałe. Po kilku dniach włosy odrastają i trzeba się ich ponownie pozbyć. Innowacyjnymi metodami są zabiegi trwałego usuwania owłosienia: depilacja laserowa i fotoepilacja. O co im chodzi? Czy naprawdę działają?

Co to jest fotodepilacja?

Zabieg IPL, czyli usuwanie lekkiego owłosienia, jest często uważany za rodzaj depilacji laserowej. Jednocześnie urządzenie IPL wytwarza wiązkę promieniowania elektromagnetycznego, która podgrzewa i niszczy barwnik w ludzkiej skórze. Nie stanowi to jednak żadnego zagrożenia dla naskórka. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą. Ta selektywność polega właśnie na tym, że wiązka niszczy tylko melaninę. Ważne są przerwy, które występują między impulsami. Odpowiednie zaprogramowanie urządzenia pozwala skórze odpocząć w sposób uwalniający połowę energii emitowanej wiązki. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ naskórek nie ulega przegrzaniu. W ten sposób unikniesz również poparzeń.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to kolejny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na skórze. Jest popularny, ponieważ osiągnięty efekt utrzymuje się dłużej. Wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Podczas zabiegu urządzenie wysyła wiązkę światła, która pochłania melaninę, barwnik skóry. Znajduje się u nasady włosów, pochłania światło lasera, a następnie ogrzewa skórę. Działanie to polega na niszczeniu melaniny i wypadaniu włosów. Nowoczesne urządzenia posiadają specjalną głowicę, która chłodzi skórę podczas zabiegu. Zmniejsza to ryzyko poparzeń i podrażnień skóry. Dlatego proces jest również bezbolesny.

Jakie partie ciała depilujemy najczęściej? Są to małe części: wąsy, pachy, okolice bikini oraz większe części: nogi, ramiona. Mężczyźni decydują się również na depilację brzucha, tułowia czy pleców. Ilość zabiegów zależy głównie od koloru włosów, karnacji skóry oraz powierzchni depilowanej.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji?

Fotodepilacja czy depilacja laserowa
Fotodepilacja czy depilacja laserowa

Rozważając wybór odpowiedniego rodzaju depilacji, wiele osób bierze pod uwagę długotrwałe rezultaty. Jak to wygląda w przypadku depilacji laserowej vs fotodepilacji? Niezależnie od wybranej metody należy pamiętać, że na efekty zabiegu wpływają głównie czynniki indywidualne: grubość włosów i koloryt skóry. Zazwyczaj efekty depilacji laserowej utrzymują się przez kilka lat. Po wygaśnięciu kurację należy powtórzyć.

Efekty zabiegu IPL utrzymują się około roku. Jednak nadal są one trwalsze niż tradycyjne mechaniczne metody usuwania włosów. Niewątpliwą zaletą fotoepilacji jest jej krótki czas trwania. Depilacja okolic bikini, pach czy brody trwa około kilku minut. Większe partie ciała można depilować, jednak czas depilacji nie powinien przekraczać jednej godziny. Powtarzając depilację domową warto wziąć pod uwagę krótszy czas trwania każdej kolejnej serii. To dlatego, że spowalnia fazę wzrostu włosów. To także jeden z argumentów przemawiających za IPL.

Wybrać depilację laserową czy IPL?

O wyborze metody depilacji należy decydować według własnych oczekiwań. Depilacja laserowa działa dłużej. Warto jednak pamiętać, że ważny jest czas zabiegu. Najlepiej wykonywać jesienią i zimą. Dlaczego? Może minąć nawet kilka miesięcy, zanim włosy przestaną rosnąć. Odczekaj do 5 tygodni pomiędzy każdym zabiegiem. Większe części ciała również zajmują więcej czasu. Wiele osób zastanawiając się nad rodzajem depilacji kieruje się przede wszystkim ceną. Im większą część ciała depilujemy, tym większy koszt. Dlatego IPL może być tańsze, ponieważ wystarczy kupić sprzęt tylko raz. Widoczne rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak po roku kurację należy powtórzyć. Nadal jednak nie ponosimy żadnych opłat, ponieważ sprzęt mamy w domu. Oszczędza to czas i pieniądze. Cały proces odbywa się w domu, a nie w salonie kosmetycznym.

W sumie wybór rodzaju depilacji zależy od indywidualnych potrzeb, a także od budżetu, jaki planujemy przeznaczyć na zabieg. Depilacja laserowa może kosztować nawet tysiące złotych, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na usunięcie całego ciała. Jednocześnie koszt zakupu urządzenia IPL waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, ale może usunąć owłosienie za darmo. Nie wymaga więc regularnych wizyt u kosmetyczki czy kosmetyczki. W dużej mierze zależy to od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.