Kontenery morskie dla firm
Budownictwo, Transport

Kontenery morskie dla firm

Kontenery morskie dla firm – kiedy uzyskamy do nich dostęp i co z nich dostaniemy? Chęć forsowania i rozwoju leży w naturze każdej firmy – zwłaszcza tej, która na co dzień zajmuje się handlem. Nic dziwnego, że nieustannie dąży do zwiększania sprzedaży, jednocześnie ulepszając procesy logistyczne, aby były bardziej ekonomiczne, wydajne, proste i niezawodne. Dlatego powstały kontenery morskie, a coraz więcej prężnie rozwijających się firm decyduje się na kontenery morskie jako środek transportu. Dlaczego tak się dzieje i jakie są korzyści z obstawiania tego?

Kiedy używać kontenerów morskich – ich transport może nie przynosić korzyści?

Kontenery morskie dla firm
Kontenery morskie dla firm

Jak wspomnieliśmy we wstępie, kontenery morskie są najczęściej wykorzystywane przez firmy, które prężnie rozwijają się w branży handlowej. Kraje szybko rozwijające się, czyli takie, które wymagają dużych ilości importowanych produktów ze sporą regularnością. Takie użycie kontenerów ma największy sens. Nie oznacza to jednak, że aby korzystać z kontenerów morskich i przewozić nimi, musimy handlować „drobnicą”. Sprawdzają się również przy przewożeniu dużych maszyn przemysłowych, a nawet samochodów – rzeczy, których przetransportowanie innymi środkami byłoby trudne.

Próbując odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie tego artykułu – tak, transport kontenerowy może nie być opłacalny, jeśli zainwestujemy w transport kontenerowy tylko dla jednego zamówienia lub nie wykorzystamy w pełni ich potencjału. Wtedy albo dokładamy się do biznesu, albo nie oszczędzamy jak najwięcej. Oczywiście nie oznacza to, że nie skorzystamy z pozostałych zalet kontenerów morskich (o których wspomnimy poniżej) – w ogóle nie wykorzystamy ich w pełni.

Zobacz najlepsze kontenery:

Zalety korzystania z kontenerów morskich

Nie bez powodu kontenery morskie są coraz częściej wybierane przez odnoszących sukcesy przedsiębiorców, którzy importują towary zza oceanu lub z daleka i uważają, że transport oceaniczny jest najlepszą trasą. Mają wiele zalet, z których najważniejsza:

   • Możesz nimi przewieźć wszystko – możemy zapełnić je wieloma drobnymi przedmiotami (nie musimy każdego z osobna wysyłać), ale także kilkoma większymi – o ile odpowiednio je zabezpieczymy, wszystko zależy od nas. Musimy się upewnić, że je dopasowujemy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypełniać je przedmiotami wszelkich rozmiarów. Dopóki przestrzegają prawa, na pewno nie mamy z tym żadnych problemów. Warto wspomnieć, że istnieją również kontenery chłodnicze do transportu produktów wymaganych do konserwacji w tej sytuacji;
   • Uproszczone procesy księgowe i logistyczne – wysyłamy wszystko na raz i płacimy tylko jedną opłatę za wysyłkę. Nie generujemy tysięcy etykiet ani nie rozliczamy dziesiątek faktur. Dzięki kontenerom morskim transport nie stanowi wielkiego biurokratycznego wyzwania;
   • Są bardzo wygodne – choć główną trasą dla kontenerów morskich jest trasa „port wyjścia – port przeznaczenia”, nadają się do zmiany środka transportu bez przeładunku. Więc gdybyśmy chcieli, mogliśmy po prostu udać się do portu i zabrać je do specjalnie zmodyfikowanej ciężarówki, aby zawieźć je we właściwe miejsce. Są więc bardzo wszechstronne same w sobie.
   • Przybywa na czas – nie było potrzeby omijania dżungli – a morze poprawiające się nie należało do najszybszych. Jednak choć „ekspresowej” brakuje sporo, można ją określić jako bardzo terminową – bardzo ważną dla biznesu, ponieważ pozwala zaplanować cały proces sprzedaży zanim wysłane do nas przedmioty trafią w nasze ręce;
   • Bezpieczeństwo – Ponieważ właściwe zabezpieczenie przedmiotów wchodzących do naszych kontenerów zależy wyłącznie od nas, możemy zapewnić, że dotrą do nas kawałek po kawałku. Nie musimy korzystać z usług kurierskich, które inaczej traktują swoje dostawy. Kontener porusza się bardzo prostą ścieżką bez większej ingerencji jakichkolwiek pośredników – kontrolujemy większość drogi, dzięki czemu możemy być pewni tego środka transportu;
   • Brak ograniczeń – O ile fracht lotniczy nakłada na nas pewne ograniczenia co do wielkości i wagi, to nie ma takich ograniczeń dla kontenerów (jedynym ograniczeniem może być wielkość kontenera, którą możemy wybrać w momencie zakupu) – te aspekty wpływają jedynie na cena całej usługi spedycyjnej .

Polecamy uwadze:

Podsumowanie

Podczas gdy coraz więcej przedsiębiorców może zaoszczędzić dużo pieniędzy, decydując się na transport kontenerów, nie muszą tego robić. Możliwe, że na nich stracimy, a nie zyskamy. Dlatego tak ważne jest zdefiniowanie naszych potrzeb i uwzględnienie faktu, że co prawda kontenery morskie są bardzo opłacalne, ale tylko wtedy, gdy są w pełni i często wykorzystywane. Jeśli nasze potrzeby ich nie wymagają, musimy poważnie w nie zainwestować.