Domy drewniane jaki koszt
Budownictwo

Domy drewniane jaki koszt

Domy drewniane jaki koszt – jesteś człowiekiem, który dopiero co zaczyna ucierać sobie ścieżkę swojego życia i marzysz o własnym domu? A może sprzedajesz swój doczesny i rozglądasz się za nowym, niebanalnym i komfortowym domem? Możesz też być znudzonym mieszkańcem swojego aktualnego miejsca i pragnąć unikalnej zmiany, czegoś totalnie nieklasycznego i odstającego od doczesnych norm. Jeśli tak, koniecznie powinieneś się zastanowić nad jego drewnianą wersją!

Ogromne korzyści!

Trzeba być człowiekiem rozsądnym, a jednocześnie odważnym. Można powiedzieć, że drewniana wersja domu, to tak naprawdę jedno i drugie. Rozsądek ze względu na korzyści, jakie spływają na nas po osiedleniu się w drewnianym domu. Odwaga natomiast to zmienna tego, iż na taki dom decyduje się dość niewielka ilość ludzi. Trzeba jednak podkreślić, że z roku na rok, ta statystyka ulega zmianie, a konkretniej minimalnej poprawie. Podejmując ostatecznie decyzję o budowie takiego domu, z pewnością mamy na uwadze jego nieocenione atrybuty, jakimi się cechuje. Szczególną uwagę warto zwrócić na drewno hbe, które jest niebywale ekologiczne, a ponadto potrafi doskonale utrzymać ciepło. To bardzo ważne, aby w tych czasach bardziej dbać o środowisko oraz ekologię. Powstaje w tym celu mnóstwo programów oraz akcji zachęcających do stałego zwracania uwagi oraz dbania o ekologię. Miejmy nadzieję, że świadomość ludzka z czasem będzie wzrastać, a drewniane domy staną się częstszym elementem naszych miast czy wiosek. Każdy zdaje sobie sprawę, że w domu można idealnie wypocząć, spędzić czas z najbliższymi, odprężyć się i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Drewniany dom, ze względu na swój niebywały klimat oraz atrakcyjne wnętrze, pozwoli nam poczuć smak relaksu w jeszcze większym stopniu. Nie tylko jednak wnętrze domu może nas wprawiać w pozytywne osłupienie. Z zewnątrz wygląda równie doskonale, a patrząc oraz uruchamiając swój zmysł węchu, możemy poczuć naturalny klimat budowli. Warto wziąć pod uwagę ekologiczne oraz zdrowotne aspekty takiego domu, rozważając jego budowę. Drewno jest surowcem, który sam potrafi zadbać o swoją wilgotność. Oznacza to, że nie spotka nas problem z jej nadmiarem w naszym wymarzonym domu. Będzie to miało oczywiście pozytywny wydźwięk dla naszego zdrowia. Wilgotność przede wszystkim osłabia organizm, a suche powietrze wiąże się z różnymi trudnościami w oddychaniu oraz kaszlem. Spotykamy się z tym to nierzadko w naszych tradycyjnych budowlach. Budowa domów z drewna, to kluczowa oznaka naszej świadomości zdrowotnej, która automatycznie przekłada się nie tylko na lepsze samopoczucie. To także przepis na dłuższe życie.

Zobacz również:

Totalna różnica!

Domy drewniane jaki kosztPorównywanie naszego dotychczasowego domu na przełożenie wewnętrzne domu z drewna, to uwaga – kosmos. Różnica jest naprawdę kolosalna. Mikroklimat, jaki zapewnia nam drewniany domek, jest nie do opisania, a przede wszystkim nie do zastąpienia przez inne, mniej skuteczne rozwiązania. To wszystko prowadzi do tego, że taka forma budowli, nie ma praktycznie żadnych znaczących dla naszego zdrowia oraz wygody minusów. Domy z drewna klejonego, to tak jak wspomnieliśmy wyżej – doskonała izolacja naszego domu. Ciepło w porze letniej nie ma aż takiego znaczenia, co w zimie. Warto pamiętać, że taki dom, zapewnia nam nieocenioną energooszczędność. Są też rewelacyjnie wytrzymałe i odporne. Decyzja może sprawiać trudność jedynie tym, którzy są dość mocno przywiązani do swojego miejsca zamieszkania. Ciężko im wtedy zamienić swoje dotychczasowe życie na coś zupełnie nowego. To normalne, ale plusów z zamieszkania w takim domu jest na tyle dużo, że warto przynajmniej przemyśleć taką ewentualność. Czas budowy takiego domu jest bardzo krótki, ze względu na lekkość konstrukcji oraz minimalne zapotrzebowanie na fundamenty. To już kolejny element, świadczący o tym, że musisz się poważnie zastanowić. Wszystko bowiem sprowadza się jedynie do naszej rozsądnej decyzji. Budowa domów drewnianych to rozwiązanie, świadczące o naszej dojrzałości oraz otwarciu się na realne potrzeby swoje, jak i środowiska.

Wariactwo cenowe? Wcale nie!

Myślisz pewnie, że budowa takiego domu, wiąże się z ogromnym nakładem finansowym. Co jeśli Ci powiemy, że niekoniecznie jest tak, jak Ci się wydaje? Ceny domów z drewna klejonego nie są wcale aż tak kolosalne. Wiele pieniędzy możemy zaoszczędzić podczas prac wykończeniowych w swoim drewnianym domu. Tej decyzji nie da się żałować. Zawsze przychodzi moment, w którym siadamy wygodnie w fotelu, rozglądamy się dookoła z uśmiechem na twarzy. Radość z podjętej decyzji, to tylko kwestia czasu. Metr fundamentu betonowego, będzie nas kosztował średnio 200 złotych. Później dochodzi prąd, bez którego przecież nie będziemy mogli funkcjonować. Przyłącze prądu to około 2 tysięcy złotych, do tego dochodzi kolejne – kanalizacyjne, którego koszt to plus minus 200 złotych za mb. Koszt samej budowy domu hbe, wyniesie od półtora do 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Koszt dachu jest bardzo zróżnicowany i zależy od kilku zmiennych. Niemniej, nie rzadko bywa tańszy niż kilkanaście tysięcy. Cena za ocieplenie, to od 35 do 55 tysięcy. Przede wszystkim dyscyplina! Drewniany dom nie musi być drogi!