sklep internetowy z bielizną

Sklep internetowy z bielizną

sklep internetowy z bieliznąWiele kobiet niejednokrotnie myślało o założeniu własnego biznesu. Wiele z nich marzyło o własnym, eleganckim butiku dla Pań. Te marzenia niekoniecznie należy wkładać między bajki, ponieważ strzałem w dziesiątkę może okazać się sklep internetowy z bielizną. Uzupełnieniem wirtualnego biznesu może być stylowy salon w atrakcyjnej części miasta. Jak się do tego zabrać?

 

By był to biznes z prawdziwego zdarzenia, trzeba jednak odpowiednio się przygotować i właściwie przeszkolić nie tylko siebie, ale również personel. Prawda jest bowiem taka, że właścicielem sklepu z bielizną może zostać każdy, ale do wykonywania tego na wysokim poziomie potrzebne są odpowiednie szkolenia np. z zakresu brafittingu, tj. z profesjonalnego dobierania biustonoszy.

 

Aby do zakupów zachęcić tłumy klientów potrzebne będzie, nie tylko profesjonalne szkolenie, ale również zmysł biznesowy. W internecie funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt sklepów i butików, które w swojej ofercie mają damską bieliznę. Wyróżnić, na tym konkurencyjnym rynku, swój sklep internetowy z bielizną może odpowiednia promocja, szeroki asortyment lub indywidualne podejście do klienta. Dróg jest wiele. Jak więc zabrać się do zakładania własnego internetowego butiku z bielizną?

Liczy się strona

W przypadku internetowego sklepu z bielizną podstawą jest atrakcyjny design i odpowiednie pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwań. Konkurencja jest ogromna, dlatego nie łatwo jest się wyróżnić.  w dobrej lokalizacji. Pamiętaj, że chcąc sprzedawać drogą bieliznę, Twoja strona nie może wyglądać jak każda inna. Musi hipnotyzować gości już od pierwszych sekund.

 

Najważniejszy jest produkt! To on powinien być wyróżniony na stronie sklepu jako pierwszy. Większość stron eleganckich butików lub sklepów z elegancką bielizną utrzymana jest w jasnych kolorach, z dobrze wykonanymi zdjęciami towarów. To właśnie odpowiednie fotografie mogą przyciągać wzrok klientek. Pamiętaj o tym!

Profesjonalne doradztwo – brafitterka na zawołanie

Piękna strona to nie wszystko. W porządnym salonie z bielizną (nawet internetowym) powinni pracować wykwalifikowani pracownicy. Osoby obsługujące klientów w takim butiku muszą dokładnie znać się na modelach biustonoszy, pełnej rozmiarówce i co najważniejsze, muszą posiadać umiejętności doboru bielizny do konkretnej figury i stylu życia klientki. Taką, niezbędną wiedzę i umiejętności zdobędzie na specjalistycznych kursach dla brafitterek.

Określenie brafitterka pochodzi z języka angielskiego i oznacza: Bra – biustonosz, fitting – dopasowanie. Mimo, że w przypadku internetowych sklepów z bielizną pracownicy nie mają osobistego kontaktu z klientkami, to również tutaj powinny być zatrudnione brafitterki. Ich zadaniem będzie profesjonalne doradzanie klientom podczas zakupu. Można to zorganizować za pomocą specjalnej infolinii lub dedykowanemu czatowi. Klientki na pewno docenią fachową pomoc.

Atrakcyjny towar

Wielu właścicielom sklepów internetowych z bielizną ogromny problem sprawia pozyskanie atrakcyjnego towaru. Jeśli jednak zależy nam na produktach dobrej jakości, warto dokładnie sprawdzić rynek hurtowni z bielizną i zaopatrzyć się w asortyment o wysokiej jakości. Takie hurtownie bez trudu znajdziemy przeszukując internet, nie należy przy tym ograniczać się jedynie do polskich firm. Na całym świecie funkcjonuje ich bardzo wiele, a spora część producentów z Włoch, Francji czy też Anglii dostarcza produkty bardzo wysokiej jakości, także do Polski.

 

Poszukując nieprzeciętnego towaru należy regularnie pokazywać się na branżowych targach, wystawach, pokazach najnowszych kolekcji. To tam, na własną rękę można nawiązywać kontakty bezpośrednio z producentami eleganckiej bielizny, a nawet z samymi projektantami. Pozwoli to ominąć podczas zakupów hurtownie, a przez to obniżyć koszty.

Asortyment, asortyment i jeszcze raz asortyment.

Rozbudowana oferta i szeroki asortyment zawsze są doceniane przez klientów. Warto mieć w swojej ofercie szeroką gamę modeli, rozmiarów, a także kolorów. Wszystko po to, by kobiety miały w czym wybierać, dostosowując zakup do swojej sylwetki, a także gustu.

 

W przypadku sklepów internetowych z bielizną można rozważyć poszerzenie asortymentu o produkty zbliżone, które kobiety będą kupować, niejako dodatkowo. Mowa tutaj o rajstopach, szlafrokach, piżamach czy też podkoszulkach. Pamiętajmy jednak, by w tym zakupowym szaleństwie zachować umiar i nie przekształcić profesjonalnego sklepu z bielizną w sklep odzieżowy dla pań.

Reklama i promocja sklepu internetowego z bielizną

W tym biznesie, jak w każdym innym, warto zainwestować w reklamę. Prowadząc biznes w internecie należy w pierwszej kolejności zainteresować się promocją w sieci. Idealnie do tego sprawdzą się media społecznościowe, gdzie pięknie wykonane zdjęcia bielizny mogą zachęcić wiele kobiet do zakupów. Najlepiej do promocji sklepu internetowego z bielizną sprawdzą się takie portale jak Facebook oraz Instagram. Nie warto jednak zapominać o innych metodach promocji jak: udział w branżowych eventach, prasa oraz telewizja.