Jak przebiega przeszczep włosów?
Uroda, Usługi

Jak przebiega przeszczep włosów?

Jak przebiega przeszczep włosów? Należy mieć świadomość, że z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na przeszczep włosów. Jest to bowiem zabieg, który będzie w stanie je uzupełnić, a także zagęścić. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że przeszczep włosów nie jest zaliczany do inwazyjnych zabiegów. Osoba, która się mu podda będzie mogła już po kilku dniach wrócić do pracy z nową fryzurą. Przeszczep włosów jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, w przypadku których zawiodły inne metody związane z zagęszczaniem włosów. Warto wiedzieć, że obecnie można bez żadnego żadnego problemu przeszczepić włosy na wąsy, skroni, torsie czy brwi. 

Jak przebiega przeszczep włosów?

Rekomendowane jest najpierw ustalenie z lekarzem nowej linii włosów na czole w taki sposób, by został uzyskany naturalny wygląd. Warto wiedzieć, że wspomniana linia rysowana jest na skórze tuż przed samą operacją. Z kolei cały zabieg będzie trwał od 1 do 3,5 godziny. Wszystko oczywiście będzie uzależnione od liczby implantów, rozmiaru łysiny, wieku pacjenta czy wybranej techniki. Należy zdawać sobie sprawę, że przed zabiegiem musi zostać zastosowane miejscowe znieczulenie, z kolei po zabiegu można wrócić do domu. W przypadku dzieci stosowane jest znieczulenie ogólne.

W pierwszym etapie należy ogolić włosy na potylicy w miejscu, z którego następnie musi zostać pobrany pasek (albo kilka pasków) owłosionej skóry, która będzie miała szerokość od 1 do 0,5 cm. Koniecznie trzeba podkreślić, że wspomniany pasek będzie dzielił się na implanty posiadające 1-3 mieszki włosowe. Ponadto blizna po pobranym pasku w zdecydowanej większości przypadków będzie miała szerokość 1 mm, następnie zostanie ukryta pod włosami. Z kolei miejsce, w które będą przenoszone włosy musi być nasączone roztworem soli fizjologicznej. W ten sposób skóra stanie się twardsza.

Jakie możemy wyróżnić techniki przeszczepu włosów?

Pierwszą technika polega na wszczepieniu mikroimplantów o średnicy od 0,6 do 0,9 mm we wcześniej przygotowane kanaliki takiej samej wielkości dokładnie w miejscach, które zostały pozbawione włosów lub są przerzedzone. Koniecznie należy zaznaczyć, że odległości między nimi muszą wynosić około 1 mm, wtedy zdecydowanie najlepiej będą się goić. Możliwe będzie także osiągnięcie najbardziej optymalnej gęstości. W przypadku większych ubytków rekomendowane jest po około sześciu miesiącach wykonanie zabiegu zagęszczającego. Wszystko zależy oczywiście od oczekiwań pacjentów.

Jak przebiega przeszczep włosów?Z kolei mikronakłucia wykonywane są pod właściwym kątem, gdyż równe ustawienie włosów doprowadzi do nienaturalnego wyglądu tak samo jak zwiększenie liczby włosów w pojedynczym implancie. Głowa będzie wtedy wyglądała jak szczotka. Osoby, które miały zrobiony przeszczep we wspomniany sposób nie muszą się martwić, gdyż doświadczony chirurg będzie w stanie to poprawić. W przypadku osób, które niestety nieodwracalnie wyłysiały w wyniku naświetlań mogą spodziewać się większych odstępów między implantami, ponieważ skóra będzie wtedy słabiej ukrwiona. Przeszczep może niestety się nie przyjąć.

Kolejną techniką umożliwiającą przeszczep włosów jest SmartGraft. Jest to zautomatyzowana metoda przeszczepu włosów dzięki której możliwe jest zwiększenie ilości przeszczepionych włosów podczas jednego zabiegu, a także skrócenie jego trwania. Koniecznie należy również podkreślić, że urządzenie w żaden sposób nie doprowadzi do uszkodzenia pobieranych włosów, których przeżywalność jest na poziomie 100%. Ponadto wspomniany zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu. W najprostszym możliwym ujęciu polega na pobraniu przez danego lekarza pojedynczych mieszków z tylnej części głowy pacjenta. Następnie po wykonanym zabiegu pacjentowi nie pozostaną żadne blizny. Nie będzie także odczuwał odrętwienia w miejscu, w którym miał miejsce pobór włosów.

O czym należy pamiętać po przeszczepie włosów?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni od dnia operacji przeszczepione mieszki włosowe zgubią włosy, by następnie po zaledwie trzech miesiącach podjąć ich ponowną produkcję. Warto wiedzieć, że w ciągu kolejnych trzech miesięcy od przeszczepu włosy urosną do tego stopnia, że będzie można mówić o fryzurze. Nie można zapomnieć, że od tego momentu konieczna będzie opieka profesjonalnego fryzjera. Należy także zaznaczyć, że zabiegi fryzjerskie mogą być wykonywane zaledwie po dwóch tygodniach, gdyż do tego czasu skóra będzie wyleczona. Z kolei po przeszczepie na rzęsy, brwi czy klatkę piersiową koniecznie trzeba pamiętać, że włosy będą cały czas rosły. Rekomendowane jest ich podcinanie. Jeżeli łysienie będzie cały czas postępowało zalecane jest wykonanie zabiegu po roku wokół miejsca, na które wcześniej zostały przeszczepione włosy, by została wyrównana różnica.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Warto mieć świadomość, że kliniki podają różne ceny. Wszystko jest uzależnione od wielkości łysiny czy liczby implantów. Z kolei cena zabiegu oscyluje od 1500 do nawet 10000 złotych. Nie wszyscy wiedzą także, że z roku na rok coraz więcej klinik ma podpisane umowy z bankami. W ten sposób możliwe jest zaciągnięcie kredytu na omawianą operację.